FOTBAL  »  Superliga  »  STATISTICĂ

Străinii strălucesc în Liga 1 » Situaţie inedită după primele 4 meciuri ale etapei a 24-a

Articol de - Publicat duminica, 23 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 23 martie 2014 13:28

Etapa a 24-a arată că străinii "cîntăresc" din ce în ce mai greu în Liga 1.

În toate cele patru partide jucate pînă acum, golurile au fost marcate exclusiv de jucători străini. Trei dintre reuşite au fost semnate de fotbalişti care au marcat în premieră în Liga 1: Bilinski, Giusti şi Elton da Silva.

"Stranierii" Ligii 1 au înscris în total 204 goluri în acest sezon, iar cel mai mare număr de reuşite trecute în contul străinilor a fost în etapa a 10, 16 goluri.

Cum Eric şi Hamza au părăsit campionatul românesc în pauza de iarnă, în clasamentul golgeterilor, străinii cel mai bine clasaţi sînt Piovaccari şi Golubovici, cu cîte 8 goluri.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”