FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - DINAMO

FOTO » Supergol în FC Voluntari - Dinamo! Execuție splendidă reușită de Steliano Filip

Steliano Filip (26 de ani, fundaș stânga) a deschis scorul în partida FC Voluntari - Dinamo cu un supergol. +6   FOTO

Articol de , - Publicat luni, 08 martie 2021 20:53 / Actualizat luni, 08 martie 2021 21:18

În minutul 19, Filip a izbutit prima reușită de la revenirea la Dinamo. Și ce gol! Sorescu a centrat din partea dreaptă, mingea a ajuns la Filip în celălalt flanc, iar acesta nu a stat prea mult pe gânduri. Șut din prima, cu exteriorul, la colțul lung. Direct în plasa laterală!

Filmul fazei golului reușit de Steliano Filip în FC Voluntari - Dinamo

+2 FOTO
  • Capturi Telekom Sport

FC Voluntari, victima preferată a lui Steliano Filip

Cu această ocazie Dinamo a regăsit bucuria golului după o pauză de 460 de minute în Liga 1. Steliano Filip a revenit în România, în Ștefan cel Mare, și este primul său gol de la întoarcerea acasă. Totuși, nu ar trebui să mire prea mult faptul că fostul internațional, prezent și cu meciuri la Euro 2016, a marcat contra Voluntariului. Filip are 7 goluri în Liga 1, iar patru dintre ele sunt cu ilfovenii, aici incluzându-l și pe cel din această seară.

Paul Anton: „Sper să jucăm finala Cupei României!”

Citește mai multe știri despre meciul FC Voluntari - Dinamo:

Ionel Gane arată cine e șeful la Dinamo! De ce nu apar Fabbrini și Nepomuceno în echipa de start a meciului cu Voluntari

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”