Comentarii (170)
473758546112656
Dragos Ionescu  •  26 Februarie 2017, 14:13

Dupa ce am vazut in meciul de aseara,castigat pentru Dinamo de Kovacs,consider ca acestia nu trebuie sa se califice. Ar fi o minciuna .

dinamo_fan
dinamo_fan  •  21 Februarie 2017, 02:36
Postat de becalidinamovit pe 21 Februarie 2017, 00:49

sau daca in iarna se facea schimbarea si venea Gurita ..acum numai vorbeam ,daca ,parca ,ce bine etc ..era acolo ..bateam la relanti viitoru si chiajna ..dece il pomenesti numai pe nec ?hanca din 3 ocazii de singur cu portarul nu a dat-o odata ..nemc si-a facut-o bine acolo dar ramniceanu era pe plonjon de jos si lanaga nemec ,acesta trebuia sa o mai faca un pidc ,dar dupa margine su dupa meci toti sunt ronaldi sau toti ar fi da-to in ate ..mai usor a fost la hanca cu fata la poarta ramniceanu departe de el ca acum la golul dat cu botosani si acum a ratat de 2 ori singur cu poartaru pana a da o data ..sa fim realisti ,andone nu a prezentat siguranata inca de la inceput,bati astar campioana in primul meci 4-1 si dupa te chinui cu tiomioara 2-1 dupa acsa cu cfr 0-0 dupa faci 1-1 cu gazu acasa .ca sa fie totul pus pe tort ne bat spre finalul primei parti dupa ce batem fcsb cu 3-1 gazu ne da 4 fara sa clipeasca ..andone a fost veriga slaba .contra trebuie sa munceasca mult cu baietii sa le indrepte carentele dobandite de 1 an aproape ..contra are 2 sapatamani sa e duca in play off ,andone ne vrajea cu locyurile 1-2 pana nea dus pe buza prapastiei si o parte era in prapastie aproape si inca este ..

nu stiu ce meciuri urmaresti tu si ce intelegi tu din fotbal. Contra a venit cu 4231 ala cu care Dinamo a fost modesta in prima repriza. a trecut apoi la obisnuitul 433 in repriza a 2-a si Dinamo, jucand ce stia a jucat ceva mai bine. nu a adus Contra nimic nou. doar pe Bumba care a aratat ca nu e pregatit. Singura diferenta intre meciul de azi si cele 2 anterioare a fost ca Dinamo a avut noroc ca adversarul sa rateze niste ocazii monumentale. Hai sa nu ne mintim singuri ca Dinamo a jucat bine. Dinamo a avut noroc azi. apararea a fost din nou varza. In atac Nemec a pierdut iar 80% din baloane. Per total procentul de pase corecte a fost unul submediocru, incredibil chiar pentru o echipa ca Dinamo sa rateze atatea pase simple de cativa metrii. Am pierdut din nou de mai multe ori balonul in zona interzisa in fatza apararii. Am facut din nou pasul in spate dupa golul marcat. Sigurul plus a fost atitudinea si faptul ca baietii s-au daruit 100% din cauza faptului ca, cutitul a ajuns la os. Fugeau si in prelungiri. Daca ar fi tratat in felul asta toate meciurile a fi fot probabili lideri. Cu Craiova va trebui sa fim foarte atenti si mai ales sa gestionam bine debutul meciului cand oltenii incearca de obicei sa-si impuna stilul si ritmul.

para.para
para.para  •  20 Februarie 2017, 21:45

Nu mai tot faceti voi calcule ca tot fcsb ia titlul. In cel mai rau caz sa castige regele vostru ca sa-i creasca si lui cota. Pentru gigistii scriberi de la hartia asta cica de sport, Steaua abia la vara isi incepe jocurile si doar de prin liga a 4-a cica.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  27 Februarie 2017, 01:12

de ce ati bolduit-o pe Steaua ? e singura de acolo care detine ilegal numele ? asta e rostul ?

jack_the_stripper
jack_the_stripper  •  20 Februarie 2017, 18:43

Pai, ar fi cazul sa fie penalizate echipele de pe primele 6 locuri. Chiar nu-i pasa nimanui de FCD1948B? Nu e nimeni la butoane?

digei
digei  •  03 Martie 2017, 08:56

Televiziunile care sustin financiar tot fotbalul romanesc au hotarat din pauza de Sarbatori cine intra in Play Off ! Intotdeauna ele au decis.De ce ? Pentru ca vor acolo echipele cele mai tari,partide care sa le produca AUDIENTA adica sa aiba de unde sa-si scoata si ei banii pana la urma daca nu se retrag si ADIO Campionat intern.Raman 4 echipe....Evident ca echipa cea mai putin atractiva era Gazul Metan mai ales ca le plecau atacantii unul din ei golgheterul competitiei.Asa zic eu,Gazul cade in Play Out