FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CORONA BRAŞOV 3-2

VIDEO "Şepcile roşii" speră » U Cluj bifează a doua victorie consecutivă, 3-2 cu Corona Braşov

Valentin Lemnaru

Articol de GSP - Publicat luni, 25 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat luni, 25 noiembrie 2013 20:21

U Cluj acumulează 10 puncte după succesul în faţa Coronei Braşov, 3-2, şi începe să spere la salvarea de la retrogradare.

"Şepcile roşii" au bifat astăzi al doilea succes consecutiv, după ce runda trecută cîştigaseră cu 3-1 în faţa Viitorului. Primele 3 goluri s-au marcat în decurs de cinci minute. Lemnaru a deschis scorul în minutul 22, Sergiu Buş a egalat la faza imediat următoare, pentru ca Borza să-i readucă pe ardeleni în avantaj.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

După pauză, acelaşi Lemnaru a majorat diferenţa cu o lovitură de cap din 6 metri. U Cluj a trăit însă periculos, Sergiu Buş reuşind dubla după o lovitură de pedeapsă transformată în minutul 85. Acelaşi Lemnaru putea bifa un hattrick, însă Dănălache s-a opus, respingînd şutul său din penalty.

Click aici pentru VIDEO!

Corona Braşov a terminat meciul în zece jucători, Coman fiind eliminat în prelungiri.

Echipele de start:
U Cluj: Veselovsky - Ciupe, Ninu, Abrudan, Mendy - Bucşa, Cristocea - Rilke, Calcan, Borza - Lemnaru
Rezerve: V. Niculescu, Szilagyi, Tîrnăcop, Balde, Takacs, M. Ene, Kovacs

Corona: Dănălache - Martac, Tudose, Damian, Burlacu - Neacşa, Dîlbea, Vanjkovici, Braganca - Sg. Buş, I. Coman
Rezerve: Marc, Asanovici, Fl. Ilie, Vl. Munteanu, Wanderson, R. Stănescu, H. Popa

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Al Hilal câștigă Cupa Regelui! Cristiano Ronaldo a plâns în hohote după ce a rămas fără trofeu cu Al Nassr

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo