FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - TORPEDO KUTAISI 2-2

A doua remiză pentru U Cluj » 2-2 cu ocupanta locului 4 din Georgia, Torpedo Kutaisi (Georgia)

Valentin Lemnaru

Articol de GSP - Publicat marti, 25 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat marti, 25 ianuarie 2011 18:56

Universitatea Cluj a încheiat la egalitate, 2-2, al doilea meci amical din turneul de pregătire din Antalya, în faţa celor de la Torpedo Kutaisi. Georgienii au deschis scorul în secunda 48, cu ajutorul lui Bogdan Buhuş, care şi-a introdus mingea în proprie poartă. Valentin Lemnaru a restabilit egalarea în ultimul minut al primei reprize. Voican a dus scorul la 2-1 ('47), după o ieşire hazardată a portarului georgian. În minutul 81, portarul Matache a scăpat mingea în poartă, scorul devenind 2-2.