LIGA 1    •   

FC VASLUI

UPDATE / Radio GSP Primele declaraţii ale lui Ilie Stan: "Vreau să cîştig un trofeu din primul sezon la Vaslui"

 
20 Iunie 2013 11:16
 

UPDATE / Ilie Stan este noul antrenor al Vasluiului şi a oferit primele declaraţii pentru Radio GSP: "Cînd te cheamă o echipă ca Vaslui nu mai stai pe gînduri. Mă bucur că am negociat cu un om de fotbal cum este Adrian Porumboiu. Vreau să demonstrez că perioada Chiajna a fost doar un accident, obiectivul este locurile 1-3, dar aş vrea să cîştig un trofeu încă din primul sezon. Vreau să fac o echipă puternică, să jucăm spectaculos şi să aducem lumea la stadion pentru că acest oraş merită. Vom mai aduce 2-3 jucători".

Gabi Mărgărit va fi antrenor secund, Roberto Berruero şi Lucian Păun preparatori fizici şi Ion Cîmpeanu antrenor cu portarii

UPDATE / Ilie Stan a ajuns în cantonamentul vasluienilor din Austria, iar în această seară va conduce primul antrenament.

*****

Milan Sasici era dat ca sigur la Vaslui, dar mutarea a întîmpinat probleme, Porumboiu nefiind de acord cu condiţiile puse de tehnicianul croat.

În locul lui va veni Ilie Stan, aşa cum a anunţat Gazeta Sporturilor în ediţia tipărită de astăzi. Iliesta a plecat deja spre Austria, spre cantonamentul celor de la FC Vaslui. Antrenorul român a avut o scurtă declaraţie înainte să decoleze, anunţînd că încă nu a semnat cu gruparea vasluiană: "După ce o să semnez o să am o conferinţă de presă şi o să anunţ. Pînă atunci nu am ce să spun, decît că merg acolo şi dacă e, voi semna acolo. Nu am ce să declar dacă nu am un contract ferm", a spus Stan pentru Dolcesport.

Ilie Stan a fost demis de la Concordia Chiajna după ce echipa ilfoveană a retrogradat în eşalonul secund.

Totul despre:
 
Comentarii (47)
fefeluta  (144 comentarii)
Postat de hammer90 pe 21 Iunie 2013, 11:52
e criza fratilor,de unde bani pentru alt antrenor.la vaslui are jucatori mai buni ca la chiajna speram sa nu retrogradam.
nu vom retrograda, stai linistit, decat daca se da vreo cupa pentru asta, gen zmeura de aur pentru cel mai prost sezon si cel mai prost antrenor...dar Iliesta nu e prost, , e platit sa retrogradeze, ca nu e asa simplu sa faci o echipa la Iasi cu jucatori de la Vaslui
21 Iunie 2013, 19:35   •   Comenteaza
infos  (1017 comentarii)
Postat de marius10094 pe 20 Iunie 2013, 17:52
Iar vor astia sa faca performanta ???
Pacat de banii care'i baga ala..de pomana :))
esti si in masura tu sa vorbesti de performantele altora!? :-)))) Sunt distractivi dinamovistii si vezi ca anul asta e posibil poate sa retrogradam, dar, Dinamo tot nu ne bat. :-))))))))
21 Iunie 2013, 16:17   •   Comenteaza
hammer90  (174 comentarii)
e criza fratilor,de unde bani pentru alt antrenor.la vaslui are jucatori mai buni ca la chiajna speram sa nu retrogradam.
21 Iunie 2013, 11:52   •   Comenteaza
xxx000  (5 comentarii)
daca am ajuns sa luam jucatori ce au fost la poli iasi si antrenor de la
chiajna. Nu mai are bani porumboiu. Sa dus timpul cu jmecheriile. Il
inchide si pe Sandu si Dragomir(Doamne ajuta!) si gata cu plati fictive,
intra banii pe o usa ies pe alta si tot asa. Auzi dai bani la liga si
liga ii transera in conturile lui sandu, sandu ii pune pe Stan sa
castige campionatul cu Otelul, merg in liga campionilor vin bani mai
multi si ii impart. si uite asa a facut bani. Dupa asta cu cluj la fel
cu steaua la fel si porumboiu saracu sa prins tarziu. Am zis eu si iei
ca are sfatuitori prosti. Lasa pastreaza banii nea adi tine echipa pe
linia de plutire sa-i ascunda pe sandu si dragomir un pic(p
21 Iunie 2013, 11:41   •   Comenteaza
jocuri  (193 comentarii)
vai de porumboiu ......
el vrea performanta dar aduce un ciuruc ca antrenor ...
si te mai miri de ce se plange porumboi ca echipa lui NU joaca nimika.
uite de ce ??
20 Iunie 2013, 21:50   •   Comenteaza