FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BISTRIŢA - FC BRAŞOV 0-0

Vezi cele mai importante fazeVIDEO de la partida Gloria Bistriţa - FC Braşov 0-0

Articol de GSP - Publicat luni, 20 septembrie 2010 00:00

Gloria Bistriţa şi FC Braşov au încheiat la egalitate, 0-0, meciul din etapa a VIII-a, a Ligii 1.

Cele două echipe au oferit o primă repriză foarte disputată, însă partea a doua nu a mai fost la fel de spectaculoasă, meciul fiind presărat cu faulturi destul de dure.

Meciul a fost transmis în direct de GSP TV. Pe gsp.ro comentăm împreună prestaţia celor două echipe. Cum ţi se pare rezultatul?

Vezi AICI » Braşovenii ratează cea mai mare ocazie a lor în minutul 60, prin Chipciu. Mijlocaşul oaspeţilor a pătruns în careu pe partea stîngă, dar şutul acestuia a fost respins de Albuţ

Vezi AICI » Bruno Moraes are o nouă şansă de gol în debutul reprizei secunde, dar şutul său din interiorul careului este respins de Mincă

Vezi AICI » Gloria ratează cea mai mare ocazie a partidei în minutul 29, atunci cînd mingea trimisă cu capul de Frăsinescu a lovit bara

Vezi AICI » Bistriţenii trec pe lîngă deschiderea scorului în minutul 22. Bruno Moraes a pătruns în careu şi a şutat dintre trei adversari, dar pe lîngă poarta braşovenilor

Vezi AICI » Gazdele au prima ocazie a partidei în minutul 4. Băjenaru execută un corner, iar Szukala trimite cu capul puţin pe lîngă poartă, din şase metri

URMĂREŞTE AICI DESFĂŞURAREA liveTEXT A PARTIDEI!

ECHIPELE DE START:

GLORIA BISTRIŢA:
Albuţ - Frăsinescu, Szukala, Năstase, Velcovici - Predescu, Mărginean, A. Mureşan, Băjenaru - B. Moraes, J. Moraes
Rezerve: I. Irimia, Al. Tudose, C. Petre, Nalaţi, Coroian, Ygor, Bawab

FC BRAŞOV:
Mincă - I. Voicu, Oros, Ad. Rusu, Cr. Ionescu - Bădoi, Ilyeş, M. Cristescu, Chipciu - Hadnagy, Dedu
Rezerve: Kajcsa, Majernik, Bălaşa, Mateiu, Williams, Martinovici, V. Badea

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă