LIGA 1    •   

FC VASLUI

Vaslui a scăpat de depunctare! » Iată documentul oficial! Reacţiile lui Porumboiu şi Codoban

 
08 Noiembrie 2013 10:08
 

UPDATE 10:35 / Impresarul Ionel Codoban a oferit prima reacţie după decizia Comisiei de Recurs: "Mă bucur că Vaslui şi-a recuperat punctele. Nu doresc răul nimănui, dar vreau să recuperez banii mei. Eu am altă decizie definitivă şi executorie, vom vedea ce se va întîmpla", a spus agentul la televiziunea sportro.

************

Comisia de Recurs a FRF a acceptat recursul şi a anulat decizia de depunctare cu 8 puncte pentru FC Vaslui. Decizia e definitivă şi executorie.

Moldovenii fuseseră depunctaţi cu scăderea a opt puncte din cele acumulate în actuala ediţie a Ligii I de către Comisia de Disciplină a FRF ca urmare a litigiului cu agentul de jucători Ionel Codoban.

"Îl aştept pe Dumitru Dragomir să refacă acum clasamentul corect", a spus Porumboiu în exclusivitate pentru GSP.RO.

În urma acestei decizii, FC Vaslui urcă pe locul 10, cu 17 puncte în clasament.

 

 
Comentarii (25)
haxor  (1805 comentarii)
deci retin un lucru, vacaru nu a vorbit aiurea cand a sustinut ca actele sunt false!? Lumea ar trebui sa retina asta, e foarte important si poate ca DNA ar trebui sa intervina si sa dea in ei
10 Noiembrie 2013, 20:28   •   Comenteaza
cfrmania2  (544 comentarii)
Postat de alpin pe 08 Noiembrie 2013, 13:39
Vasluiului i s-a aratat pisica inaintea meciului cu Valiza EPO. Moldovenii au inteles bine mesajul, au stat capra in fata *** si... au fost iertati. Asta-i liga mitico-manelista!!
data viitoare sa ii bata pe steaua cu 5-0 . Poate asa se potolesc .
08 Noiembrie 2013, 20:20   •   Comenteaza
don_vito  (738 comentarii)
Se apropie alegerile la liga si Mitica se pune pe bune cu toata lumea;)Scarba...
08 Noiembrie 2013, 14:27   •   Comenteaza
kiddu90  (1428 comentarii)
Postat de alpin pe 08 Noiembrie 2013, 13:39
Vasluiului i s-a aratat pisica inaintea meciului cu Valiza EPO. Moldovenii au inteles bine mesajul, au stat capra in fata *** si... au fost iertati. Asta-i liga mitico-manelista!!
Poţi spune că i-a ajutat arbitrul, dar în niciun caz că Vasluiul a stat capră. Mai bine te uitai la meci.
08 Noiembrie 2013, 13:40   •   Comenteaza
1349magus  (4271 comentarii)
Postat de alpin pe 08 Noiembrie 2013, 12:53
Totul a fost o manevra in favoarea Valizei EPOcale. Depunctarea s-a decis inaintea meciului cu Valiza pentru demoralizarea moldovenilor. Acum, ca planul a reusit, s-a anulat tampenia aia. Tipic crrromanesc!
Sa-i vezi diseara cum zburda !
08 Noiembrie 2013, 13:40   •   Comenteaza