FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC BRAŞOV 4-0

Vezi AICI cele mai importante faze VIDEO de la CFR Cluj - FC Braşov 4-0 » Victorie la scor a campioanei

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 octombrie 2010 00:00

CFR Cluj s-a impus la scor, 4-0, în faţa formaţiei FC Braşov, după un meci în care gazdele au avut două lovituri de la 11 metri, dintre care una a fost ratată, iar oaspeţii au evoluat timp de 55 de minute în inferioritate numerică, după eliminarea portarului Traian Marc.

Elevii lui Sorin Cîrţu au deschis scorul în minutul 18, prin Bastos. Cadu a punctat pentru 2-0 în minutul 36, dintr-un penalty obţinut de Culio. Portarul Traian Marc a fost eliminat la faza loviturii de la 11 metri, iar între buturile braşovene a intrat Kajcsa.
Lacina Traore a dus scorul la 3-0 în minutul 49, iar De Zerbi a stabilit rezultatul final, marcînd superb, din lovitură liberă, în minutul 73.
CFR a ratat un penalty prin Sixto Peralta, în minutul 86, lovitura de pedeapsă fiind obţinută de Tony, după un duel cu Oros.

VIDEO » În minutul 85, Kajcsa apără un penalty executat de Peralta, după ce Tony a fost faultat în careu de Oroş.

VIDEO » În minutul 83, Kajcsa respinge excelent o lovitură de cap trimisă de Rada din 7 metri.

VIDEO » În minutul 73, De Zerbi reuşeşte un gol de generic dint-o lovitură liberă de la 20 de metri.

VIDEO » În minutul 66, Tony centrează în careu, Bjelanovici ratează execuţia iar mingea ajunge la Culio, al cărui şut este blocat de Ionuţ Voicu.

VIDEO » În minutul 62, Cristi Ionescu şutează din colţul careului de 16 metri, însă Nuno Claro respinge în corner.

VIDEO » În minutul 59, Cadu reia cu capul, din 9 metri, o centrare a lui Cadu, însă mingea trece pe lîngă vinclu.

VIDEO » În minutul 53, Ilyes şutează bine de la 25 de metri, însă Nuno Claro reţine fără probleme.

VIDEO » În minutul 49, Traore driblează frumos un adversar şi urcă scorul la 3-0 cu un şut din colţul careului de şase metri.

VIDEO » În minutul 45, Traore preia pe piept la 14 metri şi şutează cu piciorul stîng, însă balonul trece pe lîngă bara porţii lui Kajcsa.

VIDEO » În minutul 42, Culio şutează excelent din afara careului, însă mingea loveşte doar bara porţii lui Kajcsa.

VIDEO » În minutul 36, Cadu majorează avantajul gazdelor dintr-o lovitură liberă de la 11 metri obţinută de Culio, după ce a acesta a fost faultat de Marc.

VIDEO » În minutul 30, Chipciu pătrude în careu şi şutează de la 11 metri, însă Nuno Claro iese şi respinge, cu preţul unei accidentări.

VIDEO » În minutul 18, Bastos deschide scorul pentru gazde cu un şut la colţul lung din partea dreaptă a creului.

VIDEO » În minutul 14, Hadnagy lasă un balon în centrul careului pentru Ionuţ Voicu, însă acesta ratează incredibil, singur cu portarul.

VIDEO » În minutul 12, Peralta şutează periculos de la 2 de metri, însă mingea trece pe lîngă bara porţii lui Marc

VIDEO » În minutul 6, Bădoi şutează în bară dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

Partida dintre CFR Cluj şi FC Braşov a fost în direct pe GSP TV şi liveTEXT pe GSP.RO.

Click AICI pentru a urmări desfăşurarea liveTEXT a partidei!