FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA-GAZ METAN 0-2

Vezi cele mai importante faze din Astra-Gaz Metan!

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 august 2010 00:00

De la ora 18:00, Astra Ploieşti şi Gaz Metan Mediaş au jucat  primul meci al zilei. Partida a fost televizată de GSP TV, iar pe GSP.ro ai putut urmări cele mai importante faze VIDEO şi comentariul liveTEXT!

CLICK AICI PENTRU LIVE TEXT!

ASTRA:
Ebede - Măţel, Ov. Mihalache, Rohat, V. Sandu - Strătilă, Bornosuzov, Takayuki, V. Dinu I - Lukacs, Cl. Tudor
Rezerve: G. Popa, Popara, Mihalcea, Fatai, Nogo, M. Florea, Crăciun

GAZ METAN:
Pleşca - Trtovac, Fl. Lazăr, Akaki, Marovici - A. Munteanu, C. Todea, Hoban, Pîrvulescu - Eric, Aganovici
Rezerve: Portnojs, Liţu, Prekop, R. Miclea, R. Zaharia, Kubala, Batin

Transfer de ultimă oră în Superligă » L-au adus pe noul Compagno: cine e „tancul” de 1,98 metri!
Decizie de ultimă oră luată de UEFA » Ce se întâmplă cu FCSB și Corvinul în preliminarii
Dinamo și-a ales antrenorul pentru sezonul viitor + 5 jucători confirmați: „A dovedit curaj, dorință și suflet pus în slujba clubului”

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”