FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BISTRIŢA-UNIREA URZICENI 0-0

Vezi care au fost cele mai importante faze VIDEO din Gloria Bistriţa-Urziceni!

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 octombrie 2010 00:00

Gloria şi Unirea au remizat la Bistriţa în primul meci al zilei, 0-0, după o partidă în care gazdele se puteau impune fără probleme, mai ales după ocaziile din partea a doua a meciului, cînd Mureşan, Thaer sau Velcovici au avut şansa de a înscrie, doar portarul Cernea sau neatenţia ardelenilor salvînd-o pe Unirea.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA CUM S-A DESFĂŞURAT MECIUL LIVETEXT!

GLORIA: Albuţ - Achim, Szukala, Frăsinescu, Velcovici - Predescu, Mărginean, Coroian, Băjenaru - B. Moraes, J. Moraes

Rezerve: Irimia, Petre, Mureşan, Keita, Mandea, Ene, Thaer

UNIREA: Cernea - Goge, Maftei, Mehmedovici, Muşat - Muzac - Semedo, Todoran, Pădureţu, Toşca - Rusescu

Rezerve: Bălgrădean, Lupu, Matei, Văduva, Bîrfoi, Arman Karamian, Filip

VIDEO / În minutul 16, Coroian îi pasează lui Bruno Moraes în careu, iar acesta reia pe lîngă bară din căzătură

VIDEO / În minutul 22, Ribeiro Moraes şutează periculos din marginea careului, însă Cernea este la post şi reţine

VIDEO / În minutul 32, Bruno Moraes trece printre doi adversari în marginea careului, însă este încurcat de fratele său în momentul şutului şi execuţia este destul de slabă

VIDEO / În minutul 45, Ribeiro Moraes scoate un penalty pentru Bistrita după un duel în careu cu Muzac. Execută tot el, însă Cernea apără şi scorul rămîne 0-0

VIDEO / În minutul 64, şutul lui Bruno Moraes din 15 metri trece cu mult peste poarta lui Cernea

VIDEO / În minutul 79, Andrei Mureşan reia cu capul, din 7 metri, o centrare a lui Achim, însă Cernea reţine

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului