FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - FCM TG MUREŞ 1-2

Vezi cele mai tari faze VIDEO din CFR - Tg. Mureş, 1-2!

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 septembrie 2010 00:00

CFR Cluj a înregistrat prima înfrîngere cu Sorin Cîrţu antrenor după ce a cedat pe teren propriu în faţa lui FCM Tîrgu-Mureş. Campionii au deschis scorul în minutul 62 prin Emil Dică, dar s-au văzut întorşi în numai 3 minute, Munteanu şi Stere marcînd în minutele 82, respectiv 85.

Echipele de start au fost:

CFR Cluj: Nuno Claro - Panin, Cadu, Alcantara, Rada - Hora, Emil Dică, Mureşan, Culio - Bud, Traore
Rezerve: Stăncioiu, Tony, Piccolo, Tomas Costa, Peralta, Anselmo Ramon, Sforzini

FCM Tîrgu-Mureş: Şteţca - Popete, Munteanu, Cordoş, Bălău, Dan Matei - Vasilache, Stîngă, Onicaş, Florin Dan - Didy
Rezerve
: Dănălache, Pop, Donadoni, Biţiş, Dan Roman, Stere, Vancea

Faze VIDEO în timp real din CFR - Tg. Mureş!

În minutul 1, Florin Dan trage puternic din lovitură liberă, Nuno Claro respinge in faţă, de unde Gabi Mureşan indeparteaza pericolul.

În minutul 3, Popete şutează din prima de la 25 de metri, după un balon respins de Nuno Claro, însă mingea nu nimereşte cadrul porţii.

În minutul 28, Alcantara reia cu capul, din doi metri, o centreare a lui Culio, însă Şteţca respinge în corner.

În minutul 34, Şteţca intervine excelent la două lovituri de cap expediate de Alcantara din colţul careului de şase metri.

În minutul 39, Bud preia pe piept în marginea careului de şase metri, însă este blocat în momentul şutului.

În minutul 47, Hora şutează de la 25 de metri, însă mingea trece pe lîngă poarta lui Şteţca.

În minutul 50, Culio trimite direct pe poartă o lovitură liberă de la 18 metri, balonul este deviat din zid, însă Şteţca respinge în corner.

În minutul 56, Rada şutează la poartă dintr-o lovitură liberă de la 18 metri, însă balonul este deviat în corner.

În minutul 61, Emil Dică deschide scorul pentru gazde cu un şut din marginea careului de şase metri, după o centrare a lui Rada.

În minutul 81, Emil Dică şutează în forţă de la 25 de metri, însă Şteţca reuşeşte să respingă.

În minutul 83, Lucian Munteanu aduce egalarea pentru oaspeţi printr-un şut din trei metri.

În minutul 85, Stere trimite direct pe poartă o lovitură liberă de la 18 metri iar balonul atinge gazonul ud şi îl păcăleşte pe Nuno Claro.

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului