FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CONCORDIA 2-2

VIDEO » 2-0, cel mai periculos scor! Viitorul termină la egalitate, 2-2, cu Concordia, după un meci nebun

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 21 noiembrie 2014 20:00

Viitorul a reuşit doar un 2-2 cu Concordia Chiajna într-un meci pe teren propriu, după ce a condus la două goluri diferenţă pînă în ultimul sfert de oră.

Băieţii lui Gheorghe Hagi au deschis scorul la jumătatea primei reprize după golul reuşit de Florin Tănase cu capul şi o ieşire aiurea a lui Matache, centrarea fiind venită din corner.

Scorul a fost majorat de Bogdan Mitrea, care a înscris dintr-un penalty obţinut de Mărkuş chiar în finalul primei părţi, acesta fiind faultat în suprafaţa de pedeapsă de Brlecici.

Oaspeţii au marcat primul gol în minutul 76, cînd Mihai Dina s-a întors frumos în marginea careului şi a şutat în dreapta portarului, balonul oprindu-se în plasa porţii lui Buzbuchi.

În primul minut adiţional, Daniel Florea se descotoroseşte de Cristi Manea şi reuşeşte să egaleze scorul pe tabela de marcaj, spre disperarea lui Hagi.