FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAŞI - PETROLUL 1-2

VIDEO "Alfa Lippi", chix la debut » Mihai Stoichiță și-a început aventura pe banca Petrolului cu o înfrîngere, 1-2 cu CSMS Iaşi

Articol de - Publicat duminica, 01 noiembrie 2015 00:00

Stoichiță n-a avut prea mult timp la dispoziție. Nici nu a făcut bine cunoștință cu lotul că s-a trezit cu Iașiul la Ploiești.

Moldovenii au fost liderii Ligii 1 după 5 etape și au venit pe "Ilie Oană" să ia toate punctele. Vasile Gheorghe a marcat cu un șut frumos după doar 4 minute, iar "Lippi" avea parte de un debut greu pe banca "lupilor". Benga a egalat după doar 13 minute, iar ce a urmat numai fotbal nu a fost.

Prahoveniii s-au chinuit rău, iar ieșenii au avut momente bune de dominație. Pînă la urmă, au reușit să marcheze și să-și asigure toate cele trei puncte, cu cîteva minute înainte de final, cînd Pecanha a ieșit total aiurea la un corner.

"Atitudinea a fost puțin mai bună, parcă a fost ceva mai multă determinare. Faza din care am marcat a fost lucrată la antrenamente"