FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - ACS POLI TIMIȘOARA 3-1

VIDEO » Astra a obținut prima victorie în campionat fără Șumudică pe bancă! Giurgiuvenii au învins ACS Poli Timișoara, scor 3-1

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 august 2016 19:20

Astra a câștigat primul meci din acest sezon pe teren propriu în fața bănățenilor de la ACS Poli Timișoara, scor 3-1.

Vezi meciul liveTEXT

ASTRA - ACS POLI TIMIȘOARA 3-1 (VIDEO)
Au marcat: Săpunaru 12 p., 75 p., Niculae 90+2 / Croitoru 77

Campioana României a deschis scorul în minutul 12 după penaly-ul comis de Șeroni și executat de Săpunaru. Tot fostul rapidist a majorat diferența în minutul 75 dintr-o altă lovitură de pedeapsă. Trei minute mai târziu, Croitoru a executat superb o lovitură liberă de la 17 metri și a redus din diferență.

Daniel Niculae a stabilit scorul final în minutele de prelungire când a scăpat singur cu Straton, iar portarul bănățenilor n-a mai avut ce face.

Astra a urcat pe locul 8 după acest meci, cu 4 puncte, în timp ce Timișoara rămâne ultima cu un handicap de 14 puncte cu care a început sezonul.

Echipele de start:

Astra: Lung Jr. - Stan, Săpunaru, Fabricio, Morais - Ioniță II, Seto, Lovin, Teixeira - Florea, Niculae

ACS Poli: Straton - Scutaru, Cînu, Seroni, Vadrariu - Bărbuț, Croitoru, Artean, Vraciu - Elek, Cârstocea

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring