FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - U CLUJ 1-1

VIDEO Bară, bară, gol! Gaz Metan şi U Cluj au remizat, 1-1, după un meci spectaculos

Articol de - Publicat duminica, 02 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 01 noiembrie 2014 23:30

Cele două echipe au dovedit că nu e obligatoriu să ocupi o poziţie pe podium pentru a practica un fotbal spectacol.
Astfel, acţiunile periculoase au fost împărţite în mod egal între cele două echipe, trupa lui Dulca fiind mai periculoasă în prima repriză, U Cluj în mitanul secund. Gazul a deschis scorul prin Llullaku, care a şutat din 16 metri, în bara stîngă a porţii apărate de Veselovsky, de unde balonul a ricoşat direct în plasă.

Click aici pentru VIDEO!

Speech-ul de la pauză al tînărului tehnician Ogăraru a avut un efectiv pozitiv asupra lui Lemnaru&co. Astfel, U Cluj a fost mult mai periculoasă, dovadă fiind şutul superb al lui Paulo Martins, de la 25 de metri, şut care a lovit bara transversală a porţii medieşene. Finalul spectaculos a fost semnat de un atacant al "şepcilor" şi de un fundaş al Gazului. Mengolo a şutat violent din 11 metri, mingea a lovit bara, a ricoşat în piciorul fundaşului medieşean Creţu şi de acolo direct în propria plasă.