FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO 2-3

VIDEO Ce meci am avut la Mediaș! Cinci goluri și multe faze tari în Gaz Metan - Dinamo

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 mai 2018 20:30

Dinamo a câștigat meciul de pe terenul lui Gaz Metan din etapa a 8-a din play-out, scor 3-2, și și-a consolidat poziția de lider în play-out.

Sergiu Hanca și Mario Rondon au reușit fiecare câte o dublă. Dinamovistul a deschis scorul în minutul 26, iar jucătorul medieșenilor a egalat 5 minute mai târziu.

Gazul a preluat conducerea în minutul 38 după ce Rondon a înscris cu capul din apropierea liniei porții, profitând de o eroare a lui Penedo. Hanca a egalat la 2 în prelungirile primei părți, transformând cu siguranță lovitura de pedeapsă obținută de Nistor.

Daniel Popa a adus cele trei puncte dinamoviștilor cu golul din minutul 72, la 7 minute după ce a intrat pe teren în locul lui Pesici.

Florin Bratu n-a putut conta în această seară pe Gabi Torje și Adam Nemec, accidentați.

Gaz Metan - Dinamo 2-3
Au marcat: Rondon 32, 38 / Hanca 26, 45+2 pen., D. Popa 72

Gaz Metan Mediaș: Pleșca – V. Crețu, M. Constantin, Fytanidis, Bușu, I. Cristea, Sg. Popovici, Olaru, Chamed, Ely, Rondon.
Antrenor: Cristian Pustai
Rezerve: Greab – Sârghi, Caiado, Târcoveanu, L. Manole, Pârvulescu, R. Romeo.

FC Dinamo București: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, R. Grigore – Hanca, Mahlangu, D. Nistor – Pesic, Moldoveanu, Salomao.
Antrenor: Florin Bratu
Rezerve: Muțiu – Palic, D. Popa, L. Gheorghe, Dudea, Maric, Romera.

Arbitru: Alexandru Tudor (București) / Asistenți: Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (Drobeta Turnu Severin) / Rezervă: Cătălin Busi (Râmnicu Vâlcea) / Observator: Zoltan Szekely (Baia Mare).