FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - DINAMO

VIDEO Ceahlăul - Dinamo 0-1 » "Cîinii" urcă pe 4 cu scorul preferat al lui Flavius Stoican

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 aprilie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 13 aprilie 2014 22:41

Dinamo a cîştigat în deplasare cu Ceahlăul Piatra-Neamţ, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost înscris de Cosmin Matei, şutul său fiind deviat cu spatele de Cazan, iar Calancea nu a mai avut ce face.

VIDEO cu cele mai importante faze

Prima repriză a fost extrem de modestă în Moldova, dar golul lui Matei din minutul 51 a animat partida. Nemţenii au ratat apoi cele mai mari ocazii, Jula şi Constantinescu fiind neinspiraţi din poziţii excelente.

Dinamo a urcat pe locul 4 după acest succes, depăşindu-i pe cei de la Vaslui pentru un singur punct.