FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - FC BRAŞOV 2-2

VIDEO Ceahlăul şi FC Braşov şi-au împărţit punctele, după un meci superb, 2-2

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 septembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 21 septembrie 2014 17:57

Ceahlăul şi FC Braşov au terminat nedecis 2-2, după un meci superb în care "stegarii" au fost primii care au condus, apoi nemţenii au preluat conducerea meciului.Partida a debutat cu un cartonaş galben primit de Constantinescu în primul minut, urmat, 7 minute mai tîrziu, de primul gol al braşovenilor marcat de Serginho cu capul.

Egalarea nemţenilor a venit cu 4 minute înainte de finalul primei reprize, cînd Cîrjan a marcat din cădere, după o acţiune pe cont propriu.

Ceahlăul a întors meciul în minutul 54, după reuşita lui Ştefănescu, care a primit o minge de la Ţepeş, abia introdus pe teren în locul lui Dumitraş. "Stegarii" au reuşit să egaleze cu un sfert de oră înaintea fluierului final prin Liviu Ganea, care a înscris după un voleu superb din interiorul careului.

Un minut mai tîrziu, Constantinescu a văzut al doilea cartonaş galben şi a a fost eliminat, braşovenii trăind ultimele minute la intensitate maximă. Din păcate pentru formaţia nemţeană, aceasta n-a reuşit să profite de omul în plus şi scorul a rămas 2-2.