FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - VIITORUL

VIDEO » Chiajna - Viitorul 2-0 » Jucătorii lui Marius Baciu sînt tot mai aproape de salvarea de la retrogradare

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 mai 2015 13:22

Chiajna s-a impus în faţa celor de la Viitorul, scor 2-0, şi este tot mai aproape de salvarea de la retrogradare.

Vezi desfășurarea liveTEXT a meciului

Vezi VIDEO cu golul lui Maftei

Vezi VIDEO cu golul lui Boldrin

Chiajna a controlat meciul şi a marcat cîte un gol în fiecare repriză. Vasile Maftei a deschis scorul în minutul 35 cînd a înscris cu o lovitură de cap din şase metri.

Scorul final a fost stabilind de mijlocaşul Boldrin, în minutul 58. Acesta a marcat cu un şut din şase metri, după o respingere greşită a lui Mitrea.

După această victorie, Chiajna se află pe locul 11, cu 38 de puncte, cinci mai multe decît echipa de pe primul loc retrogradabil.

Viitorul se menţine pe locul 9, cu 42 de puncte acumulate.

Echipele de start:

Chiajna: Matache - Vagner, Bagarici, Ricardo Alves, Mușat - Maftei - Purece, Boldrin, A. Cristea, Ciobanu - Dina
Rezerve: Gudea, Ilie, Dragarski, Bucurică, Stan, Grigorie, Pena

Viitorul: Buzbuchi - Hodorogea, Țîru, Mamele, Mitrea - Pană, Benzar, Nikolov - Mitriță, Bonilla, Tănase
Rezerve: Albuț, Gavra, Ianis Hagi, Henrique, Sava, C. Munteanu, Vînă

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”