FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - GAZ METAN 1-1

VIDEO Concordia condamnată! Ilfovenii rămân fără victorie în play-out, iar echipa lui Dan Alexa se îndreaptă către Liga a doua

Articol de GSP - Publicat luni, 10 aprilie 2017 16:46

Concordia Chiajna și Gaz Metan au remizat, scor 1-1, în ultimul meci din etapa a cincea a play-off-ului.

Elevii lui Dan Alexa ratează astfel șansa de a ieși din zona retrogradării, iar, prin prisma jocului, salvarea pare o utopie pentru echipa ilfoveană, care se află în prima ligă din 2011.

Prima repriză a fost una anostă, fără vreo ocazie importantă la cele două porți.

Jocul s-a mai animat în repriza secundă, iar Gaz Metan a deschis scorul în minutul 52, prin Trtovac. În urma unui corner, fundașul medieșenilor s-a înălțat majestuos peste apărarea Chiajnei și l-a învins cu o lovitură de cap plasată pe Bălgrădean.

Avantajul oaspeților a durat doar patru minute. Ilfovenii au egalat, tot în urma unui corner, Dobrosavlevici marcând la rândul său cu o lovitură de cap.

Acesta a fost și scorul final al partidei de la Chiajna, tabela rămânând neschimbată până la finalul partidei, în ciuda celor două ocazii uriașe ratate de ambele echipe în prelungiri, ilfovenii nimerind chiar bara la ultima fază a meciului.

Echipa lui Dan Alexa rămâne pe locul șapte, cu 15 puncte, iar retrogradarea pare tot mai aproape de echipa ilfoveană.

Gaz Metan acumulează 26 de puncte și se menține pe locul doi în clasamentul play-out-oului, departe de emoțiile retrogradării.

FINAL » Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș 1-1
Au marcat: Dobrosavlevici '56 / Trtovac '52