FOTBAL  »  Superliga  »  CSM POLI IAȘI - PANDURII TÂRGU JIU 3-0

VIDEO CSM Poli Iași a învins-o la scor de neprezentare pe Pandurii, într-un meci în care Golubovici a fost erou

Articol de GSP - Publicat luni, 08 mai 2017 20:36

CSM Poli Iași și-a continuat parcursul bun din acest play-out, învingând Pandurii Târgu Jiu, scor 2-0, în ultimul meci al rundei a noua.

Bosniacul Golubovici a deschis scorul în minutul 34, reluând cu capul în poartă centrarea excelentă a lui Țigănașu.

Același Golubovici a reușit "dubla" în minutul 81, cu o foarfecă laterală de toată frumusețea, la care goalkeeper-ul gorjenilor a fost simplu spectator.

Ieșenii au închis partida cu patru minute înainte de final, când șutul lui Răuță a fost deviat în proprie poartă de Cioinac.

CSM Poli Iași și-a consolidat poziția de lider în play-out, acumulând 34 de puncte.

Formația lui Eugen Neagoe este neînvinsă, contabilizând cinci victorii și patru remize.

De partea cealaltă, Pandurii rămâne pe locul 7 și va avea un final de sezon extrem de complicat, șansele de a se salva de la retrogradare scăzând de la etapă la etapă.

FINAL » CSM Poli Iași - Pandurii 3-0
Au marcat: Golubovici '34, '81, Cioinac ag. '86