FOTBAL  »  Superliga  »  CSM POLI IAȘI - FC VOLUNTARI 2-1

VIDEO CSM Poli Iași învinge Voluntari, 2-1, după o repriză secundă spectaculoasă

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 septembrie 2017 22:29

CSM Poli Iași a obținut prima victorie după trei etape în care obținuse doar două puncte. Echipa moldoveană s-a impus cu 2-1 pe teren propriu în fața lui FC Voluntari, în cel de-al doilea meci al etapei a zecea din Liga 1.

Ieșenii au deschis scorul în minutul 7, după ce Ionuț Balaur și-a introdus mingea în propria poartă.

Avantajul ieșenilor a fost majorat în minutul 65 prin brazilianul Jo Santos, care a înscris printr-un șut simplu din câțiva metri.

La doar două minute, ilfovenii au redus din diferență prin Voduț, atacantul Voluntariului marcând printr-un șut elegant de la 18 metri.

Ieșenii au urcat până pe locul opt, acumulând 13 puncte, în timp ce FC Voluntari a coborât pe locul 10, ilfovenii având doar 11 puncte.