FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FC BOTOȘANI 1-0

VIDEO » CSU Craiova - FC Botoșani 1-0 » Oltenii o egalează pe Steaua în clasament

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 septembrie 2016 16:56

CSU Craiova s-a impus în fața celor de la FC Botoșani, 1-0, și a ajuns la egalitate de puncte cu liderul Steaua, care are un meci în minus.

Vezi AICI liveTEXT

CSU Craiova - FC Botoșani 1-0
A marcat:
(Băluță 43') - VIDEO
Cartonaș roșu: Bordeianu 38'

Meciul a avut un start echilibrat, fără ocazii. Primul moment tensionat a avut loc în minutul 39, când Mihai Bordeianu a fost eliminat, după ce l-a călcat pe Zlatinski. În minutul 43, Băluță a marcat singurul gol al meciului. Craioveanul a profitat de o gafă a defensivei moldovene și a marcat cu un șut de la marginea careului.

În a doua repriză, craiovenii s-au mulțumit cu păstarea rezultatului, iar moldovenii nu au avut puterea de egala.
Cu această victorie, CSU Craiova ajunge la 20 de puncte și este la egalitate cu Steaua, care are un meci în minus. FC Botoșani rămâne pe 4, cu 16 puncte.

Echipe de start:

CSU Craiova: Calancea- Briceag, Popov, Acka, Vătăjelu - Zlatinski - Ivan, Rocha, Băluță, Gustavo - Măzărache
Rezerve: I. Popescu, Kelici, Surugiu, De Rosario, Manea, Vlădoiu, Bnacu

FC Botoșani: Iliev - Patache, Burcă, Miron, Mușat - Bordeianu, Vașvari, Willie- Golofca, Astafei, Fulop
Rezerve: Albuț, Cucu, Elek, Herghelegiu, Roman, Popovici, Greu

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”