FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - ACS POLI TIMIȘOARA 2-2

VIDEO » Derby-ul economiștilor! Pandurii și ACS Poli Timișoara au terminat la egalitate, 2-2

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 noiembrie 2016 19:41

Pandurii și ACS Poli Timișoara au terminat la egalitate, 2-2, în etapa a 16-a din Liga 1, la capătul unui meci în care s-au întâlnit două formații cu mari probleme financiare.

Vezi meciul liveTEXT

PANDURII - ACS POLI TIMIȘOARA 2-2  (VIDEO)
Au marcat: Antal 37, 54 / Popovici 16, Doman 60
*Antal a marcat golul cu numărul 41 în Liga 1

Bănățenii au început partida în forță și după 16 minute aveau să deschidă scorul prin Popovici, după o fază rapidă a jucătorilor lui Ionuț Popa.

Antal a egalat în minutul 37 după ce a plasat perfect o lovitură de cap în dreapta lui Straton, centrara fiind a lui Trocan, debutant în Liga 1.

În minutul 54 același Antal a reluat din nou impecabil cu capul de la 11 metri fără nicio șansă pentru portarul oaspeților.

Patru minute mai târziu, bănățenii au egalat dintr-o lovitură de pedeapsă comisă de Antal, care l-a împiedicat pe Doman să joace o minge. Totodată, Doman a fost cel care a înscris de la punctul cu var și a stabilit scorul final, 2-2.

După acest joc, Pandurii a acumulat 20 de puncte și ocupă locul 9, în timp ce Poli Timișoara e ultima în Liga 1, cu un singur punct, însă a pornit sezonul cu un handicap de 14 puncte.

Echipele de start:

Pandurii: Stanca - Pleașcă, Mrzljak, Vasiljevici, Trocan - Sânmărtean, Al. Răuță - Hlistei, Voiculeț, Pîrcălabu - L. Antal
Rezerve: A. Negrilă, L. Tudor, Brînzan, N. Pîrvulescu, Pirtea, A. David, Dodoi

ACS Poli: Straton - Străuț, Cânu, Bocșan, Novak - Artean - Bărbuț, Llorente, Croitoru, Doman - Popovici.
Rezerve: Curileac - Șeroni, Scutaru, Poparadu, Cârstocea, Mailat, Drăghici