FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CSU CRAIOVA 2-1

VIDEO Dramatism în derby-ul Olteniei » Pandurii - CSU Craiova 2-1 » Hora a dus victoria în minutul 90+3

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 iulie 2016 22:53

Pandurii a câștigat meciul cu CSU Craiova, 2-1, după un gol marcat de Hora în minutul 90+3.

Pandurii - CSU Craiova 2-1
Au marcat:
Herea 56', Hora 90+3'/ Vătăjelu 89' pen.
VIDEO / TEXT

După o primă repriză lipsită de ocazii și de spectaculozitate, cele două echipe s-au trezit în partea a doua. Herea a marcat în minutul 56, la primul meci de la revenirea în Liga 1. Mijlocașul a înscris după ce a primit o pasă de la Popov și a rămas singur cu Calancea.

Golul de 1-1 a venit în minutul 89. Nuno Rocha a fost faultat în careu de Stanca, iar Vătăjelu a transformat cu emoții penalty-ul. Pandurii nu a renunțat, iar în minutul 90+3 a marcat golul victoriei, după o acțiune al lui Munteanu, care a profitat de o gafă în defensiva Craiovei.

Echipele de start:

Pandurii: Stanca - Ungurușan, Vasiljevici, Bunoza, Grecu - Răuță, Mrzljak - Herea, Voiculeț, Pîrcălabu - Hora
Rezerve: Lazar, Munteanu, Buleică, Trifu, Pleașcă, Armiche, Pițian

CSU Craiova: Calancea - Briceag, Popov, Acka, Vătăjelu - Mateiu, Zlatinski - Băluță, Bancu, Ivan - Măzărache
Rezerve: Popescu, Vlădoiu, Dumitraș, Rambe, Surugiu, Screciu, Nuno Rocha