FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI - CS U CRAIOVA

VIDEO Dramatism la Timișoara! ACS Poli câștigă după un gol marcat în prelungiri! Înfrângere rușinoasă pentru CS U Craiova, care a ratat șansa să devină lider

Articol de GSP - Publicat luni, 22 august 2016 18:25

CS U Craiova a pierdut rușinos cu ACS Poli Timișoara, care a scos primele puncte din acest sezon. Oltenii au cedat, scor 2-3, deși când mai erau mai puțin de 10 minute conduceau cu 2-1.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Artean a deschis scorul în minutul 45+1, dar oltenii au făcut 2-1 după reușitele din minutele Zlatinski (61) și Nuno Rocha (68).

Bănățenii au reușit să câștige partida în minutele 82 prin Artean și Bărbuț (90+1). CS U Craiova rămâne cu 9 puncte și e la egalitate cu Pandurii, în timp ce Timișoara a ajuns la -11 puncte.

Echipele:

ACS Poli: Curileac – Scutaru, Cînu, Seroni, Vădrariu – Poparadu, Artean – Sorescu, Croitoru, Cârstocea – Bărbut

CS U Craiova: Calancea – Popov, Acka, Kay, Vătăjelu – Zlatinski – Ivan, Bancu, Băluță – Rocha, Ramb

Transferul la FCSB a fost confirmat la miezul nopții! A făcut anunțul categoric: „A plecat”
A rămas fără permis după meciul Generației de Aur: „Vă dați seama cât de beat eram?” » Ce alcoolemie a avut
Nationala
Primul transfer pregătit de Neil Lennon la Rapid » Presa din Scoția a făcut anunțul: este mijlocaș central și evoluează în Anglia

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”