FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - ASTRA

VIDEO » Egal pentru Dinamo! Viitorul și Astra au remizat, 1-1, și le oferă "câinilor" o șansă în plus la play-off

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 februarie 2018 22:40

FC Viitorul și Astra au remizat într-un meci din etapa a 23-a din Liga 1, scor 1-1. Acest rezultat, coroborat cu o eventuală victorie a lui Dinamo cu CSU Craiova duminică, ar urca formația lui Miriuță pe loc de play-off.

Giurgiuvenii au deschis scorul în minutul 10 prin Florentin Matei, care a transformat cu siguranță penalty-ul obținut tot de el, într-un duel cu portarul Cojocaru. Matei e la primul gol din carieră în Liga 1.

În minutul 43, Viitorul putea egala, dar Hodorogea a trimis mult peste poartă mingea venită din bară. Două minute mai târziu, Chițu a egalat cu capul și a stabilit scorul final.

Video AICI cu golurile!

Viitorul ocupă locul 5, cu 35 de puncte, în timp ce Astra e la trei lungimi peste.

VIITORUL - ASTRA 1-1