FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CHIAJNA 1-1

VIDEO FC Botoșani și Chiajna au remizat, 1-1 » Cele două echipe n-au folosit niciun străin

Vizibilitate extrem de redusă din cauza ceții din Moldova Captură DolceSport

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 februarie 2017 16:10

FC Botoșani și Concordia Chiajna au terminat la egalitate în etapa a 22-a din Liga 1, scor 1-1.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 19 după ce Miron l-a faultat pe Albu în careu. Herea a fost cel care a marcat, fiind la debutul în tricoul Concordiei.

Moldovenii au egalat în minutul 71 prin Laurențiu Buș, care a trimis un șut frumos de la marginea careului fără nicio șansă pentru Bălgrădean.

După 22 de etape, FC Botoșani a urcat pe locul 8, cu 26 de puncte, în timp ce Concordia Chiajna a rămas pe poziția a 12,a cu 18 puncte. Un lucru interesant la această partidă a fost faptul că pe durata celor 90 de minute niciun jucător străin nu s-a aflat pe teren.

FC Botoșani - Chiajna 1-1 VIDEO / liveTEXT
Au marcat: L. Buș 71 / Herea 19 p.
*Albu a scos o lovitură de pedeapsă în minutul 18

Echipele de start:

FC Botoșani: Albuț - Ungurușan, Cucu, Miron, Mușat - Vașvari, Cârstocea - M. Roman, Hergheligiu, L. Buș - Elek
Rezerve: Cobrea, Burcă, Moruțan, Târnovan, Patache, Bordeianu, Endrick

Chiajna: Bălgrădean - Bărboianu, Dobrosavlevici, Albu, Bucurică - Melinte, R. Costin - C. Ciobanu, Herea, Serediuc - M. Cristescu
Rezerve: Drăghia, Râsdan, Feussi, Pena, V.Munteanu, Grădinaru, Răducanu

FC Botoșani este pe locul 9 în Liga 1, cu 25 de puncte, iar dacă se impune azi, va urca pe locul 8. Chiajna este pe locul 12, cu 17 puncte, iar dacă elevii lui Dan Alexa se impun azi, vor ajunge pe 11.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”