FOTBAL  »  Superliga  »  BRAŞOV - ASTRA

VIDEO FC Braşov - Astra 1-2 » Mulţescu îi aduce pe ploieşteni pe drumul cel bun

Articol de GSP - Publicat luni, 20 august 2012 00:00 / Actualizat luni, 20 august 2012 23:28

Aducerea lui Gheorghe Mulţescu a fost de bun augur pentru Astra, ploieştenii cîştigînd la Braşov, scor 2-1, după ce au fost conduşi cu 1-0. "Stegarii" au jucat mai bine de o repriză în 10 oameni, după ce Olariu a fost eliminat pentru un fault la Takayuki.

Vezi aici cele mai importante ocazii VIDEO!

După un început furtunos al Braşovului, Astra a reintrat în meci atunci cînd Olariu a fost eliminat şi ploieştenilor li s-a acordat un penalty care a fost tranformat de Găman.

Pînă la pauză avea să fie 2-1, după ce Fatai a înscris din unghi, la o neatenţie a lui Taborda. Braşovul avea să termine meciul cu doi oameni mai puţin, după ce şi Bruno Madeiras a fost eliminat în ultimul minut al partidei.

Este prima victorie a ploieştenilor din acest campionat după cea din prima etapă cu Gloria Bistriţa, partidă cîştigată tot cu 2-1.

Vezi aici comentariul liveTEXT al partidei!

Echipe de start:

FC Braşov: Taborda - Velayos, Fl. Lazăr, L. Munteanu, Cr. Ionescu - Mateiu, Tameş, B. Madeira - Batin, I. Popa, Hadnagy

Astra: S. Lung Jr. - Măţel, V. Găman, Melinte, Bărboianu - Enache, Takayuki, Yahaia, Distefano - Fatai - Ivanovski