FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO 1-1

VIDEO + FOTO Blocaţi » Dinamo a obţinut doar o remiză la Mediaş, 1-1

Gaz Metan - Dinamo Foto: Lorand Vakarcs +24   FOTO
Gaz Metan - Dinamo Foto: Lorand Vakarcs

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 octombrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 06 octombrie 2012 23:29

Dinamo a remizat astăzi cu Gaz Metan, scor 1-1

"Cîinii" au deschis scorul în minutul 17 prin Alexe. Dănciulescu a recuperat o minge trimisă greşit de Akaki şi i-a pasat perfect colegului său din ofensivă, care n-a iertat. Gazul a revenit însă pînă la pauză, marcînd două supergoluri! În minutul 25, Bawab s-a distrat cu apărarea dinamovistă şi i-a trimis excelent lui Astafei la 6 metri, care a reuşit să egaleze cu o execuţie de generic.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Peste 15 minute rolurile s-au schimbat, Astafei servindu-l pe Bawab, care a înscris cu un călcîi fabulos! Dinamo a egalat imediat după pauză prin Trtovac, care a înscris în proprie poartă. Elevii lui Bonetti n-au mai reuşit să înscrie pînă la final, rămînînd şi în "10" după eliminarea lui Nica.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Echipele de start
Gaz Metan: Greab - Frăsinescu, Trtovac, Akaki, Buzean - Astafei, Tahar, Todea, C. Petre - Eric, Bawab
Rezerve: V. Negru, Zaharia, Vukadinovici, Avram, Nicandro, Llulaku, Cr. Bud
Dinamo: Naumovski - C. Nica, Dr. Grigore, Luchin, Pulhac - C. Matei, Boubacar, C. Munteanu, Curtean - Alexe, Dănciulescu
Rezerve: Bălgrădean, L. Rus, Scutaru, Koulibaly, Axente, Ţucudean, A. Cristea

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”