FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - FC VOLUNTARI 3-0

VIDEO+FOTO » Debut de coșmar pentru Claudiu Niculescu » FC Botoșani, victorie cu 3-0 în fața lui FC Voluntari

Articol de GSP - Publicat miercuri, 05 aprilie 2017 17:53

FC Botoșani s-a impus  pe teren propriu cu scorul de 3-0 n fața lui FC Voluntari, în etapa a patra din play-out, la primul meci al lui Claudiu Niculescu pe banca ilfovenilor.

După golul înscris etapa trecută, Cătălin Golofca a deschis scorul și în partida cu Voluntari, când s-a aflat la capătul unei faze de contraatac a botoșănenilor și l-a învins pe Gavrilaș cu un șut la colțul lung.

În ultimul minut al primei reprize, Voduț a avut cea mai importantă ocazie a ilfovenilor, însă șutul său a trecut pe lângă poarta lui Cobrea.

Gabriel Deac a văzut direct cartonașul roșu în minutul 67, pentru o intrare extrem de dură asupra lui Bordeianu, iar patru minute mai târziu Filipov l-a faultat pe Roman în careu. Vașvari a majorat avantajul gazdelor de la punctul cu var.

Scorul final a fost stabilit de Lorand Fulop, după o fază superbă în care fotbalistul de 19 ani a preluat spectaculos la marginea careului, iar apoi l-a lobat pe Gavrilaș.

FINAL » FC Botoșani - FC Voluntari 3-0
Au marcat: Golofca '25, Vașvari '72 (pen.), L.Fulop'81