FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - ASA TG. MUREŞ 1-1

VIDEO+FOTO Dinamo obţine doar o remiză, 1-1, cu nou-promovata ASA Tg. Mureş

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 august 2014 00:00 / Actualizat sambata, 09 august 2014 22:55

Dinamo a ratat şansa de a bifa al treilea succes consecutiv în Liga 1, remizînd cu ASA Tg. Mureş, scor 1-1.
Partida a început cu o fază controversată. În minutul 6, Lazăr, scăpat singur spre poartă, a fost busculat de Stăncioiu la 20 de metri de poartă, însă arbitrul Lucian Rusandu i-a arătat doar "galben" portarului ardelean.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Trei minute mai tîrziu, Gabi Mureşan a deschis scorul cu un şut de la 35 de metri. Ousmane N'Doye putea majora diferenţa în minutul 30, însă Samoilă s-a revanşat pentru gafa de la gol şi a parat şutul senegalezului. "Cîinii" au egalat înainte de pauză, după ce Balaur a deviat în proprie poartă o minge trimisă în careu de Filip.

Dinamoviştii s-au mulţumit doar cu un egal, deşi au evoluat aproape 30 de minute în superioritate numerică.

Echipele de start:
Dinamo: Samoilă - Fai, Durimel, Ad. Popa II, S. Filip - Boubacar, Elton, Bărboianu - C. Matei, Bilinski, V. Lazăr

ASA Tg. Mureş: Stăncioiu - Velayos, I. Balaur, Bejan, L. Sepsi - G. Mureşan, N'Doye - Bumba, Voiculeţ, Hora - D. Goga