FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - GAZ METAN 1-2

VIDEO+FOTO » Gaz Metan își consolidează locul 3 în Liga 1 după victoria din ultimul minut cu Sepsi, scor 2-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 octombrie 2018 17:04

Gaz Metan Mediaș s-a impus pe terenul celor de la Sepsi, scor 2-1, într-un meci din etapa a 11-a din Liga 1.

Gazdele au început mai bine și au marcat după o jumătate de oră prin Hamed, dar în minutul 38 Iulian Cristea a egalat cu o lovitură de cap din careu.

La jumătatea reprizei secunde Fortes a fost foarte aproape să-și aducă echipa în avantaj, dar șutul său din careu l-a nimerit în plin pe portarul Niczuly. Medieșenii au dat lovitura în ultimul minut de joc prin Caiado, care a adus victoria trupei lui Teja.

Gaz Metan a urcat pe locul 3, cu 20 de puncte la o lungime în spatele liderului FCSB, care are un meci în minus, în timp ce Sepsi rămâne pe poziția a 7-a, cu 16 puncte.

SEPSI - GAZ METAN 1-2
Au marcat: Hamed '31 / Cristea '38, Caiado '89

Echipele de start

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Vașvari, Velev - Tandia, Fulop, Hamed - Simonovski
Rezerve: Fejer, Hadnagy, Ștefan, Nouvier, Mensah, Karnitski, A. Rus|
Antrenor: Eugean Neagoe

Gaz Metan: Pleșca - Crețu, Cristea, Constantin, Trif - Fofana, Aurelio - Elly Fernandes, Olaru, Caiado - Fortes
Rezerve: Batista, Diallo, Ivanov, Gomes, Chamed, Romeo, Bușu
Antrenor: Mihai Teja