FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOŞANI - ASA TG. MUREŞ 1-2

VIDEO+FOTO Merge ceas » ASA Tg. Mureş trece şi de Botoşani, 2-1, şi îi suflă în ceafă Stelei

Articol de - Publicat vineri, 20 martie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 20 martie 2015 22:56

ASA Tg. Mureş continuă parcursul senzaţional din 2015 şi se impune la Botoşani, scor 2-1.
Ardelenii au ajuns la 16 puncte din 18 posibile în acest retur, performanţă care i-a purtat pînă pe locul 2, la numai 4 puncte de Steaua. Zicu, în revenire de formă, a deschis scorul în minutul 29, avantaj pe care oaspeţii l-au menţinut pînă în minutul 71.  (VIDEO)

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Acsinte a egalat după o respingere greşită a lui Stăncioiu la un şut din lovitură liberă trimis de Croitoru, însă bucuria a fost scurtă (VIDEO). Marius Constantin şi-a readus echipa în avantaj cinci minute mai tîrziu cu o lovitură de cap din 6 metri. (VIDEO)

Cu acest succes, ardelenii se apropie şi mai mult de o prezenţă în cupele europene, deşi au promovat abia în vară.

Echipele de start:
FC Botoşani: Curileac - Acsinte, Ngadeu, Tincu, Porret - Bordeianu, Vaşvari, M. Croitoru - Ivanovici, Hadnagy, Martinus
ASA Tg. Mureş: Stăncioiu - Hînca, Bejan, M. Constantin, Sepsi - Bruno, Voiculeţ, G. Mureşan - Zicu, Manolov, Bumba

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”