FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CS U CRAIOVA 2-2

VIDEO + FOTO Partidă spectaculoasă, cu 4 goluri, la Mediaș! CS U Craiova ratează din nou șansa de a o egala pe Steaua în clasament

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 octombrie 2016 15:59

Gaz Metan a încurcat-o și pe CS U Craiova după ce a câștigat la București cu Steaua. Medieșenii au remizat pe teren propriu cu oltenii, scor 2-2.

VEZI VIDEO

VEZI LIVETEXT!

Roberto Romeo a înscris în propria poartă în minutul 33, însă după pauză Gaz Metan a revenit rapid pe tabelă.

Golgeterul Azdren Llullaku a punctat de două ori, în minutele 50 și 59, dar Andrei Ivan a marcat din nou și a restabilit egalitatea pe tabelă în minutul 63.

Atât s-a terminat, 2-2, iar CS U Craiova pierde din nou teren în cazul în care Steaua va reușit să câștige la Târgu Mureș. CS U este pe locul 2 cu 24 de puncte, în timp ce Gaz Metan e pe 4, cu 20 de puncte.

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca - R. Romeo, Susnjar, Trtovac, Rugasevic - I. Cristea, R. Zaharia - Llullaku, Eric, Al. Munteanu - Axente

CSU Craiova: Calancea - Briceag, Acka, Popov, Vătăjelu - Ivan, Zlatinski, Băluță - Nuno Rocha, Măzărache - Rambe

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”