FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CFR CLUJ 0-0

VIDEO + FOTO » Rapid - CFR Cluj 0-0. Giuleştenii au dominat prima repriză, dar ardelenii au ratat victoria pe final de meci

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 29 noiembrie 2014 22:43

Rapid şi CFR Cluj au terminat la egalitate, 0-0, fiind al 4-lea meci între cele două care se termină fără gol marcat.

VEZI AICI LIVETEXT!

Giuleştenii au fost periculoşi în prima repriză şi au avut cîteva mari şanse de a marca, însă după pauză s-au stins, ardelenii fiind ceva mai periculoşi.

VEZI VIDEO O OCAZIE URIAŞĂ A RAPIDULUI!

Plecarea lui Vasile Miriuţă a fost resimţită din plin de CFR, care n-a mai fost aşa determinată cum s-a întîmplat în etapele precedente.

VEZI VIDEO CU O PARADĂ A LUI FELGUEIRAS!

Tade a ratat o ocazie imensă în minutul 88, care le putea aduce celor de la CFR Cluj toate cele 3 puncte.

În urma acestui scor, Rapid rămîne ultima în Liga 1, cu 11 puncte, cu unul mai puţin decît Oţelul şi CSMS Iaşi. CFR e pe 2, cu 33 de puncte, dar dă ocazia Stelei să se distanţeze, dar şi Petrolului să o depăşească.

Rapid: Bornescu – Tînc, Lung, Iacob, Mendy – Dică, Rui Miguel – Coman, Pancu, L. Buş – Ciolacu
Rezerve: Drăghia, Călin, N. Vasile, M. Stoica, Mera, Balint, Roşu

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Petrucci, Christian - Chanturia, Tade, Jazvici - Ivanovski
Rezerve: Vîtcă, Tiago Lopes, C. Ene, Muniru, Jakolis, Costea, Dore