FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - RAPID 2-0

VIDEO+FOTO S-a stricat motorul » Rapidul a pierdut primul meci din retur, 0-2 cu Astra

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 martie 2015 00:00 / Actualizat miercuri, 18 martie 2015 19:21

Astra se apropie la două puncte de podium, după victoria cu 2-0 în faţa Rapidului.
Rapid a rezistat numai 22 de minute la Giurgiu. Giuleştenii au cedat după ieşirea lui Săpunaru, accidentat, Fatai ridiculizînd apărarea oaspeţilor. Şutul său a fost respins de Buchta, însă numai pînă la De Amorim, care l-a reluat în plasă. (VIDEO)

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Gazdele şi-au majorat avantajul în minutul 61, cînd Budescu a marcat spectaculos din lovitură liberă. (VIDEO)

Echipele de start:
Astra: S. Lung - Gorupec, V. Găman, Oros, J. Morais - Yahaya, Seto - G. Enache (Tembo 80), Budescu (Ioniţă II 88), De Amorim - Fatai (Chiţu 71)
Rapid: Buchta - Săpunaru (Josl 20), Borda, Cmovs, J. Oriol - Gecov, Garai - Coimbra, D. Niculae, Cerlincă (Alves 72) - Benson (Meulens 62)