FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - RAPID 0-0

VIDEO+FOTO Somnifer » Chiajna remizează cu Rapid, 0-0, într-unul dintre cele mai slabe meciuri ale sezonului

Articol de - Publicat vineri, 03 octombrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 03 octombrie 2014 22:55

Revenirea lui Marian Rada pe banca Rapidului nu i-a trezit pe giuleşteni, care au remizat la Chiajna, 0-0, după un meci lipsit de mari ocazii.
Partida din Chiajna a debutat cu o ratare uriaşă a gazdelor. În minutul 9, Dragarski a deviat cu capul din 6 metri un balon care a lovit bara porţii lui Drăghia. (VIDEO) În rest, cele două formaţii au ajuns rar în faţa porţii, însă fără urmări pe tabelă.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Welington a avut şansa deschiderii scorului în minutul 79, dar Drăghia a intervenit senzaţional şi a respins mingea trimisă cu capul de atacantul ilfovenilor. (VIDEO)

Echipele de start:
Chiajna: Rîmniceanu - Dragarski, Maftei, Ricardo, Bucurică - Al. Stan, Lovin, Boldrin, Purece - Pena, Welington
Rezerve: Matache, Bagarici, Serediuc, Roşu, Dina, Ad. Cristea, Deekman

Rapid: Drăghia - Tînc, D. Lung, Iacob, N. Vasile - Negru, Al. Dan - Martin, I. Roşu, Al. Coman - Ciolacu
Rezerve: Bornescu, L. Buş, Fl. Călin, Cojocnean, Mera, M. Stoica, Milniceanu