FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CSU CRAIOVA 1-0

VIDEO Gaz Metan - CSU Craiova 1-0 » Ardelenii rămîn neînvinşi - oltenii, fără victorie!

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 august 2014 00:00 / Actualizat sambata, 16 august 2014 09:32

Ardelenii şi-au păstrat invincibilitatea şi în etapa a patra. Gaz Metan Mediaş a cîştigat meciul cu CSU Craiova după ce a dominat în totalitate partida.

Echipa lui Jerry Gane a intrat din nou greu în ritm, oltenii avînd nevoie de aproape 20 de minute pentru a trimite un şut spre poarta lui Pleşca.

Golul Gazului a venit în minutul 34, cînd mingea a ajuns la marginea careului, unde era italianul Figliomeni. Mijlocaşul Gazului a tras puternic cu stîngul şi l-a învins pe Straton, stabilind scorul reprizei.

Oltenii au ieşit ceva mai bine de la cabine, însă tot nu au putut pune probleme serioase asupra porţii ardelenilor.

Gaz Metan cîştigă astfel pe teren propriu cu 1-0, iar CSU Craiova rămîne fără victorie în liga 1.

Urmăreşte aici desfăşurarea LiveTEXT a partidei!