FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TG. MUREȘ - VIITORUL 6-1

VIDEO Halep Tg. Mureș » Presiunea primului loc n-a afectat-o pe ASA, care a făcut scor de tenis, 6-1 cu Viitorul

Ousmane N'Doye

Articol de - Publicat sambata, 02 mai 2015 20:23

ASA Tg. Mureș se apropie și mai mult de cîștigarea primului titlu din istorie, după 6-1 cu Viitorul.

Mureșenii au trecut cu bine primul test după urcarea în fruntea ierarhiei. După o primă jumătate de oră controlată de formația lui Gică Hagi, gazdele au preluat frîiele meciului, ajutate și de eliminarea lui Mamele. Fundașul Viitorului a văzut două ”galbene” în trei minute (34, 37) și a lăsat echipa lui Hagi în inferioritate.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Liderul a profitat imediat și, la ultima fază a reprizei, Hora a deschis scorul cu un șut din apropiere după o lovitură de colț. Gazdele s-au dezlănțuit după pauză, cînd au punctat de încă 5 ori: dublă Hora (53 90+1), N'Doye (67), Axente (74) și Goga (86). Asediu întrerupt doar în minutul 77, după reușita lui Nicoliță.