FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 1-1

VIDEO Interzis la penalty » Trei lovituri de pedeapsă neacordate la Dinamo - CFR Cluj

Elhamed
Elhamed

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 aprilie 2015 09:51

Clujenii s-au declarat nemulțumiți de arbitrajul lui Ovidiu Hațegan la meciul cu Dinamo, scor 1-1.

"Centralul" din Arad le-a refuzat oaspeţilor două lovituri de pedeapsă: prima în minutul 27, cînd Andrei Marc a avut o intrare neregulamentară asupra lui Tade, iar cea de-a doua în minutul 44, cînd Elhamed l-a faultat pe Dore.

Click aici pentru VIDEO!

Totuși, Hațegan l-a iertat și pe Muniru de eliminare în minutul 36, după ce africanul l-a lovit cu cotul în față pe Marius Alexe.

Dinamoviștii au cerut și ei penalty în minutul 79, cînd Bărboianu a fost contrat de un adversar.