FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CHIAJNA 1-1

VIDEO Pandurii - Chiajna 1-1 » Egalul care ajută doar adversarele

Articol de GSP - Publicat marti, 04 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 04 noiembrie 2014 19:04

Etapa a 13-a s-a încheiat cu meciul de la Tîrgu-Jiu, unde Pandurii a remizat cu Concordiei Chiajna, scor 1-1.
Wellington putea să-şi aducă echipa în avantaj înainte de pauză, însă şi-a bătut joc de o ocazie uluitoare. Din numai 3 metri, atacantul oaspeţilor a reluat peste transversală (VIDEO). Prima mare ocazie a gorjenilor a venit după aproape o oră de joc, Roman ratînd singur cu Matache (VIDEO).

URMĂREŞTE AICI COMENTARIUL LIVETEXT!

Oaspeţii aveau să deschidă scorul în minutul 67 prin Serediuc, care a înscris cu un şut plasat din apropiere (VIDEO), Gorjenii aveau să egaleze după mai puţin de 10 minute prin Shamsin, după un contraatac Rapid (VIDEO). Echipa lui Grigoraş a mai înscris o dată, însă reuşita lui Roman a fost anulată pentru o poziţie suspectă de ofsaid.

Echipele de start:

Pandurii: Gliwa- Unguruşan, Erico, Elton, Momcilovici- Nistor, Anton- Buleică, Predescu, Nicoară- Roman

Concordia Chiajna: Matache- Stan, Bagarici, Lovin, Bucurică- Brlecici, Boldrin, Ricardo- Purece, Wellington, Dina

Meciul dintre Pandurii şi Concordia Chiajna se dispută de la ora 17:00, în direct pe LookTV şi liveTEXT pe GSP.RO.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”