FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - OŢELUL

VIDEO Pandurii - Oţelul 4-0. Matulevicius şi Roman au înscris cîte o dublă!

Articol de GSP - Publicat luni, 29 septembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 29 septembrie 2014 20:25

În penultimul meci al etapei a 9-a din Liga 1, Pandurii Tîrgu-Jiu a cîştigat cu 4-0 în faţa Oţelului.

Pandurii - Oţelul 4-0

Roman (57 VIDEO, 60 VIDEO), Matulevicius (59 VIDEO, 82 VIDEO)
Click aici pentru liveTEXT

După primele 45 de minute scorul a fost egal, 0-0, iar în repriza a doua, Pandurii a reuşit să marcheze trei goluri în 5 minute.

Atacantul Mihai Roman a reuşit o dublă în minutele 57 şi 60, ambele goluri fiind marcate cu capul.  Lituanianul Matulevicius, intrat după pauză, a înscris golul
de 2-0 în minutul 59. În minutul 82, atacantul a marcat  ultimul gol al partidei printr-un sut de la 14 metri.

După această victorie, Pandurii a urcat pe locul 12, primul deasupra poziţiilor retrogradabile.

Pandurii: Stanca - Pleaşcă, Erico, Elton, Momcilovici - Răduţ, Anton, Nistor - Shalaj, Roman, Nicoară

Rezerve: Gliwa, Matulevicius, Iorga, Predescu, Buleică, Mevlja, Constantin

Oţelul: Hotoboc - Mişelăricu, Miron, Sipovici, Popescu - Cojoc, Helder - Grădinaru, Avdici, Popa - Jula

Rezerve: Vlăsie, Milea, Mauricio, Stoian, Tudorie, Cernat, Cucu

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”