FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CEAHLĂUL 1-1

VIDEO » Pandurii şi Ceahlăul au terminat la egalitate, 1-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 decembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 18 decembrie 2011 17:50

Pandurii şi Ceahlăul au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al anului pentru cele două formaţii.

Înaintea partidei, Vlad Chiricheş, jucătorul Pandurilor, a fost premiat pentru activitatea sa la clubul gorjean. Chiricheş va juca începînd cu anul viitor la Steaua. (VIDEO)

Scorul a fost deschis de Maxim, în minutul 21, care a reluat din apropiere mingea respinsă de Villadsen la şutul lui Batin. (VIDEO). Bădescu a egalat cu o scăriţă, după o pasă superbă a lui Achim. (VIDEO)

VEZI AICI MECIUL LIVE TEXT!

Echipe de start:
Pandurii
80. Mingote - 4. Ad. Rusu, 3. Viera, 21. Chiricheş, 2. Al. Vlad - 16. D. Nistor, 5. Pintilii, 10. Cl. Voiculeţ - 28. Al. Maxim, 29. Batin, 6. Cardoso
Antrenor: Petre Grigoraş
Rezerve: Lazar, C. Cristea, Al. Grigoraş, C. Brata, Tătaru, I. Rada II, Lemnaru
Absenţi: Băcilă, Pleaşcă (accidentaţi), Vranjes (exclus din lot), Stromajer (fugit)