FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CONCORDIA CHIAJNA 5-1

VIDEO Patru la rînd » FC Botoşani a defilat cu Chiajna, 5-1, şi încă mai visează la play-off

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 decembrie 2015 22:29

FC Botoșani a ajuns la patru victorii consecutive după succesul cu Chiajna, scor 5-1.

Click aici pentru VIDEO!

Ilfovenii rămîn fără victorie din octombrie în Liga 1. În Moldova au rezistat numai 14 minute, cînd Ngadeu a reuşit să deschidă scorul după o lovitură de colţ. Pînă la pauză scorul a luat însă proporţii, Vaşvari (21) şi Martinus (30) reuşind să înscrie.

În partea secundă, Martinus a punctat pentru a doua oară. Cristescu a redus din handicap cu 5 minute înainte de final, însă Ivanovici a restabilit diferenţa de patru goluri în prelungiri.

BOTOȘANI - CHIAJNA 5-1 (Ngadeu 14, Vașvari 21, Martinus 30, 75, Ivanovici 90+1 / Cristescu 85)

Echipele de start:

Botoșani: Pleașcă - Dimitrov, Ngadeu, A. Miron, Fl. Acsinte - M. Bordeianu, Vașvari - Cabrera, Fulop, Martinus - Hadnagy

Chiajna: Matache - Bărboianu, Sîrghi, Tincu, Voineag - G. Giurgiu - M. Constantinescu, S. Pană, M. Cristescu, V. Lazăr - M. Pena

Veste cumplită anunțată de FC Voluntari: „Sincere condoleanțe, Florin Pîrvu!”
Ironia supremă! Neymar a dat tonul la scandarea de coșmar pentru Ronaldo, în timp ce lusitanul plângea pe gazon
Răzvan Lucescu a refuzat prima ofertă, dar poate da lovitura » Presa internațională anunță că este favorit să înlocuiască un antrenor de legendă

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo