FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - GAZ METAN 0-0

VIDEO Ploaie de "roșii" la Botoșani - Gaz Metan » Cum s-au dictat 4 eliminări în a doua repriză

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 noiembrie 2016 18:41

Centralul Marius Avram a acordat trei cartonașe roșii într-un intreval de doar zece minute la meciul dintre FC Botoșani și Gaz Metan Mediaș (0-0), din etapa a 18-a a Ligii 1.

La 0-0, în minutul 48, moldovenii au rămas în 10 oameni după eliminarea lui Miron. Fundașul l-a faultat pe Llullaku din postura de ultim apărător, iar centralul i-a acordat direct cartonașul roșu.

Vezi AICI video cu fazele jocului

Doar două minute mai târziu, Susnjar a fost și el eliminat. Avram a considerat că fundașul l-a lovit pe Astafei după o ținere reciprocă, înaintea unei faze fixe, în careul Botoșaniului.

Golofca a părăsit și el terenul în minutul 58, când a văzut cel de-al doilea cartonaș galben pentru o simulare la mijlocul terenului.

Marius Avram a acordat și un al patrulea cartonaș roșu, în al treilea minut de prelungire al meciului, când Radu Zaharia a primit un al doilea "galben", pentru un fault tactic.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga