FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CSMS IAŞI 4-0

VIDEO S-au prezentat şi au cîştigat! CFR Cluj a bătut-o şi pe CSMS Iaşi, scor 4-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 23 noiembrie 2014 19:53

CFR Cluj s-a impus pe teren propriu în faţa celor de la CSMS Iaşi, scor 4-0, deşi ardelenii au mari probleme financiare şi exista posibilitatea să nu se prezinte. Astfel, echipa lui Miriuţă îşi consolidează locul 2.
Clujenii au deschs scorul încă din minutul 6 prin reuşita lui Mirko Ivanovski, cel care a reluat cu capul din mijlocul careului o minge venită de pe partea stîngă de la Jazvici.

Ardelenii au majorat scorul după o neînţelegere în apărarea ieşenilor. Tade s-a aflat la locul potrivit şi a profitat de situaţie reuşind să înscrie cu capul din afara careului.

În minutul 79, Ivanovski a reuşit "dubla", după ce a reuşit să înscrie din interiorul careului pe sub Caparco, iar la două minute ardelenii au mai înscris prin Jazvici, care a trimis un şut la colţul lung din afara careului şi l-a învins pe portarul ieşenilor.