FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - POLI IAȘI 1-0

VIDEO Serie fantastică pentru CFR! A ajuns la 10 meciuri fără înfrângere după 1-0 cu CSM Poli Iași

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 octombrie 2016 22:25

CFR Cluj a câștigat la limită meciul cu CSM Politehnica Iași, scor 1-0. Acest meci a reprezentat debutul lui Eugen Neagoe pe banca oaspeților.

Nascimento a înscris unicul gol al meciului în minutul 58, când a plasat excelent o lovitură liberă de la 22 de metri.

Clujenii au dominat fără prea multe probleme acest meci, însă ieșenii puteau da lovitura în trei rânduri, când Marc a fost însă atent și a respins două șuturi foarte periculoase. Ultima dată chiar în prelungirile partidei.

Deși a început sezonul cu -6 puncte, CFR Cluj a ajuns pe locul 5, cu 17 puncte, peste Dinamo și Pandurii.

LIVETEXT /VIDEO

Echipele de start:

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, Larie, Horj, Peteleu - L. Rus, Nascimento - Tomislav Sorsa, Juan Ruiz, Nouvier - Bud
Rezerve: Vâtcă, Ene, A. Mureșan, Gomelt, A. Păun, Al. Chiriță, Omrani

Poli Iași: Grahovac - I. Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu - Mitic, Al. Crețu - Al. Ciucur, Ștefănescu, Bole - A. Cristea
Rezerve: Caparco, Piccioni, V. Gheorghe, Chelaru, Boiciuc, Bosoi, Bădic

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”