FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - DINAMO

VIDEO şi FOTO CFR Cluj - Dinamo 2-1 » Ardelenii o egalează pe Steaua în fruntea Ligii 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 18 octombrie 2014 23:02

CFR Cluj a cîştigat derby-ul cu Dinamo de pe teren propriu, scor 2-1, deşi "cîinii" au deschis scorul după doar 3 minute.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

VEZI VIDEO GOLUL LUI LAZĂR!

VEZI VIDEO GOLUL LUI CHANTURIA!

VEZI VIDEO GOLUL LUI GUIMA!

Valentin Lazăr a profitat de o greşeală în defensiva ardelenilor şi a şutat perfect de la 22 de metri, mingea s-a oprit în poarta lui Felgueiras.

Chanturia a egalat dintr-un penalty în minutul 19, iar Guima a adus toate cele 3 puncte în Gruia cu 7 minute înainte de final.

În urma acestui succes CFR o egalează pe Steaua în fruntea clasamentului, cu 25 de puncte, în timp ce Dinamo e pe 5, cu 19 puncte.

Echipele de start:

CFR: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Monroy, Christian - Chanturia, Fl. Costea, Ivanovski - Guima

Rezerve: Vîtcă - Tiago Lopes, C. Ene, Petrucci, Szilard Veres, Jakolis, Dore

FC Dinamo: Marc – Fai, Durimel, Bărboianu, Grecu – Boubacar, Elton – C. Matei, V. Lazăr, M. Alexe – Bilinski

Rezerve: Kovacs – Nedelcearu, S. Filip, Miranda, Văduva, Gavrilă, Rotariu